عوارض تزریق ژل به صورت

مهمترین عوارض تزریق ژل که باید پیش از انجام آن بدانید!!!

Rate this post

ژل ، فیلر یا پرکننده های پوستی ، ماده ای مصنوعی یا طبیعی هستند که به داخل خطوط ، چین و چروک ها و بافت های صورت تزریق می شوند تا ظاهر چین و چروک ها را کاهش داده و پری صورت را که با افزایش سن کاهش یافته است ، بازگرداند. به این مواد تزریقی ، فیلر های پوستی ، ایمپلنت های تزریقی ، پرکننده های چین و چروک یا پرکننده های بافت نرم نیز گفته می شود. از فیلر برای رفع خطوط لبخند ، لیفت گونه ها ، زیر چشم ، برجسته سازی لب ها و ترمیم اسکار های آکنه استفاده می شود. در حالی که این یک روش ظاهرا ساده به نظر می رسد اما می تواند منجر به بروز عوارض جانبی شود ، از اینرو ما در این مطلب در خصوص محتمل ترین عوارض تزریق ژل شرح داده ایم.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2022

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

انواع مختلفی محصولات پرکننده تزریقی دارای تأییدیه FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) در بازار وجود دارد که متخصصان و جراحان زیبایی از آن ها استفاده می کنند. به طور کلی ، فیلر ها بر اساس ماده ای که از آن ساخته شده اند ، طبقه بندی می شوند.

پرکننده های پوستی هیالورونیک اسید یا HA یکی از محبوب ترین انواع روسیجرهای زیبایی غیر جراحی محسوب می شوند. طبق آمارها ، میلیون ها زن و مرد از این نوع فیلر استفاده کرده اند ، و از اینرو در زمینه ایمنی موفق عمل کرده است. با این حال ، همچون هرگونه درمان پزشکی دیگر ، افزایش استفاده از آنها طی سالهای متمادی عوارض جانبی ناخواسته – البته نادر – را نیز به همراه داشته است.

بهترین مرکز تزریق ژل در تهران | بهترین مرکز تزریق فیلر در تهران

در ادامه این مطلب ، شما می توانید در مورد عوارض تزریق ژل به ویژه پرکننده های هیالورونیک اسید و همچنین نحوه مواجهه و درمان آنها و چگونگی کاهش خطر بروز آنها اطلاعات مفیدی کسب کنید.

 

عوارض تزریق ژل خفیف | عوارض ژل هیالورونیک اسید

عوارض تزریق ژل گونه نی نی سایت

عوارض خفیف مرتبط با تزریق ژل و به ویژه پرکننده های هیالورونیک اسید بسیار شایع هستند ، اما معمولاً موقت بوده و بدون هیچ گونه مداخله ای فروکش می کنند. شایع ترین عوارض جانبی در این گروه عبارتند از:

  • قرمزی
  • تشکیل برجستگی ها
  • خارش
  • کبودی خفیف

عوارض تزریق ژل به چانه

تقریباً از هر 5 نفر یک نفر ممکن است پس از تزریق پرکننده های پوستی ، کبودی را تجربه کند ، که معمولاً به اندازه ای ملایم است که با آرایش به راحتی پوشانده می شود.

عوارض تزریق ژل لب

کبودی بسیار شدید امری بسیار نادر است و نمی توان به راحتی آن را استتار کرد. شا می توانید با کاهش یا قطع مصرف داروهایی كه منجر به این عارضه جانبی می شود ، گام هایی برای كاهش كبودی در خود بر دارید. این داروها شامل داروهای رقیق کننده خون مانند کومادین و وارفارین و همچنین داروهای ضد التهابی بدون نسخه مانند ایبوپروفن ، ناپروکسن و آسپرین هستند.

 

عوارض تزریق ژل در طولانی مدت

عوارض تزریق ژل پیشانی

بروز سایر عوارض جانبی متوسط ​​در نظر گرفته می شوند اما در صورت عدم درمان به موقع ، می توانند تشدید شوند. شایعترین عارضه در این گروه ، یک واکنش آلرژیک است که در برخی از فرمول های جدیدتر پرکننده های پوستی بیشتر مشاهده می شود. در بعضی موارد ، ممکن است عوارض تزریق ژل در دراز مدت و خیلی دیرتر ، حتی یک سال پس از درمان ، در برخی از افراد رخ دهد. این نوع واکنش که به عنوان حساسیت نوع 4 یا حساسیت مفرط تاخیری شناخته می شود ، هنگامی اتفاق می افتد که بدن ماده پرکننده را به عنوان یک جسم خارجی تشخیص داده و سعی در سرکوب کردن آن دارد.

عوارض تزریق ژل زیر چشم

پزشکان این واکنش ها را با داروهای کورتیکواستروئید درمان می کند تا ژل باقیمانده خنثی شود و پاسخ بدن را متوقف کند. آنتی بیوتیک ها نیز به دلیل نگرانی در خصوص وجود عفونت تجویز می شوند ، این عارضه معمولاً هنگام قرار دادن ایمپلنت در بدن ، خواه پر کننده تزریقی باشد یا پروتز سینه نیز احتمال وقوع دارد. در بیشتر شرایط ، این روش در معکوس کردن حساسیت بیش از حد و از بین بردن علائم همراه کفایت می کند.

 

عوارض تزریق ژل به صورت بطور بالقوه شدید

تزریق ژل به لب درد دارد

انسداد عروقی ، شدیدترین عارضه جانبی است که می تواند در اثر تزریق پرکننده های پوستی رخ دهد و خوشبختانه این بسیار نادر است. تا به امروز هیچ آماری در مورد تعداد انسداد عروقی وجود ندارد زیرا اطلاعات کافی برای بررسی این مورد وجود ندارد. این وضعیت تنها در مناطقی از آسیا و در برخی از مناطق ایالات متحده دیده شده است.

عوارض تزریق ژل خط خنده

انسداد عروقی ، انسداد شریان است که وقتی سوزن تجویز کننده پرکننده پوست نفوذ کرده و به داخل رگ می رود ، اتفاق می افتد. این اتفاق می تواند منجر به تشکیل آمبولی شود ، که ممکن است در طول شریان حرکت کند و نوعی پلاگین در آن ایجاد شود. از آنجا که این می تواند در عروق منتهی شده به پوست ، چشم یا مغز رخ دهد ، عواقب آن می تواند شدید باشد. به نظر می رسد انسداد عروقی در تزریقاتی که در قسمت فوقانی پیشانی یا شقیه انجام می شوند ، خطر عمده تری در پی دارد. با این حال ، احتمال بروز این خطر در هر ناحیه ای از بدن که پرکننده های پوستی تزریق می شود وجود دارد.

عوارض تزریق ژل گونه

روش هایی برای درمان انسداد عروقی وجود دارد ، اما باید به محض اطلاع از عارضه انجام شود. درمان شامل تزریق مقادیر زیادی از آنزیم هیالورونیداز است که قندهای موجود در اسید هیالورونیک را تجزیه می کند تا اندازه مولکول ها را کاهش داده و انسداد را برطرف کند. داروهای رقیق کننده خون و حتی آسپرین نیز ممکن است برای رفع آمبولی توصیه شود.

 

نکاتی برای کاهش خطر و عوارض تزریق ژل

عوارض فیلر خط خنده

اگرچه عوارض جانبی ناشی از هر روش پزشکی ممکن است نگران کننده باشد ، اما اقدامات زیادی وجود دارد که می توانید قبل از تزریق انجام دهید تا بروز این خطرات در شما حتی به عنوان یک علامت غیر معمول به طور قابل توجهی کاهش یابد:

  • برای تزریق ژل فقط به متخصصان پوست و جراحان پلاستیک دارای مجوز که از تجربه بالایی در درمان های تزریقی برخوردار هستند ، مراجعه کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که مواد پرکننده استفاده شده در ظروف باز نشده ای هستند که دارای برچسب مناسب می باشند.
  • اطلاعات داروهایی را که در حال حاضر مصرف می کنید ، به پزشک خود اطلاع دهید زیرا برخی از آنها می توانند بر ایمنی و نتیجه تزریق ژل شما تأثیر بگذارند.
  • علائم غیر معمول را فوراً به ارائه دهنده خود گزارش دهید تا در صورت لزوم مورد بررسی قرار گرفته و درمان شوید.

عوارض تزریق ژل خط اخم

پرکننده های پوستی از آنجا که سالهاست در صنعت درمان های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند ، دارای سابقه طولانی ایمنی و موفقیت هستند. با این حال ، مانند هر درمان پزشکی دیگر ، عوارض جانبی و خطراتی نیز ممکن است در این بین رخ دهد. انتخاب یک متخصص زیبایی باتجربه برای تزریق ژل صورت خود ، می تواند به طور چشمگیری این خطرات و عوارض را کاهش دهد.

 

بهترین دکتر برای تزریق فیلر در تهران | بهترین مرکز تزریق ژل در تهران

عوارض ژل لب نی نی سایت

تزریق فیلر با کمک یک ارائه دهنده مجرب و باتجربه می تواند نتایجی طبیعی برای شما رقم زند و به شما کمک کند نسبت به ظاهر خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

چنانچه به دنبال بهترین متخصص پوست برای تزریق ژل هستید ، بسیار خرسندیم اعلام کنیم که مرکز زیبایی ما با بهره گیری از بهترین پزشکان و متخصصین زیبایی و هم چنین بهترین و با کیفیت ترین مواد، افتخار دارد علیرغم تزریق فیلر ، کلیه خدمات زیبایی ، پوست و مو، و لیزر را در محدوده شمال تهران (شریعتی ، قلهک ، دروس ، ظفر ، زرگنده ، میرداماد ، تجریش ، فرمانیه ، پاسداران) به شما عزیزان ارائه دهد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ نوبت از این مرکز به این صفحه مراجعه کنید.

برای تعیین وقت مشاوره خود ، امروز با ما تماس بگیرید.

شاد و زیبا باشید…

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع: maasclinic

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن