ژل بینی نی نی سایت

نظرات در مورد تزریق ژل بینی | فیلر بینی چیست؟

لیفت و کوچک کردن بینی با تزریق ژل بینی

تزریق فیلر بینی

ممکن است تصور کنید که وقتی بینی خود را دوست ندارید، تنها دو گزینه برای تان وجود دارد: این که یاد بگیرید آن را همانطور که هست دوست بدارید یا تصمیم به جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی بگیرید. اما به نظر می رسد، بدون این که نیاز به رفتن زیر تیغ جراحی باشد، روش دیگری برای رفع و رجوع نقص های ظاهری در بینی تان وجود دارد: تزریق ژل بینی.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

در حالی که ممکن است زیبایی بینی بدون عمل همچون یک متناقض نما به نظر برسد، اما باید گفت که این روش واقعاً چیزی فراتر از شواهد علمی است و به نوعی می توان گفت این روزها پرکننده های تزریقی یا همان فیلر معجزه ای مدرن در زیبایی شناسی محسوب می شوند. بله این کاملا حقیقی است و شما می توانید با تزریق ژل بینی، جراحی تهاجمی را دور بزنید، به شرط آنکه بینی شما از ویژگی های مناسبی برای این پروسیجر فوری برخوردار باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این که زیبایی بینی بدون عمل با تزریق فیلر بینی واقعاً چیست، ما با یکی از پزشکان مجرب در مرکز زیبایی مان واقع در محدوده قلهک شریعتی به بحث و گفتگو نشستیم.

ژل بینی چیست و چگونه می توان آن را از جراحی زیبایی بینی متمایز کرد؟

فیلر بینی گوشتی

به طور سنتی، جراحی زیبایی بینی به جراحی اطلاق می گردد که در آن شکل بینی تغییر می یابد. به دلیل کبودی و تورمی که پس از جراحی حاصل می گردد، این روش به بیهوشی و زمانی طولانی جهت ریکاوری احتیاج دارد، اما نتایج آن دائمی هستند. از طرف دیگر، طبق گفته پزشک ما در فیلر بینی (یا روش زیبایی بینی بدون عمل) از سوزن های بسیار ریزی برای تزریق مواد پرکننده به بینی استفاده می شود تا شکل بینی بدون هیچ گونه برش و بخیه ای تغییر پیدا کند. در نتیجه، اثرات آن موقتی هستند.

تزریق ژل به بینی چگونه عیوب بینی را برطرف می کند؟

فیلر بینی گوشتی

قبل از تزریق ژل بینی، از یخ برای بی حس کردن پوست استفاده می شود و بسته به آنچه پزشک تصمیم می گیرد، ماده پر کننده تزریق می شود. دکتر در خصوص روشی که فیلر می تواند عیوب بینی را تغییر دهد این گونه توضیح می دهند: “از فیلر برای اصلاح اشکالاتی مانند کجی بینی، یا برآمدگی و قوز روی بینی استفاده می شود و این ذهنیت را ایجاد می کند که بینی صاف تر و سر بالا تر شده است.” وی همچنین تاکید می کند که همه عیوب بینی با تزریق فیلر قابل اصلاح نمی باشد.

اگر کاندید خوبی برای تزریق فیلر بینی باشید، مزیتش این است که دیگر لازم نیست درد و دوره ریکاوری جراحی بینی را تحمل کنید. خوشبختانه این روش برای اکثر افراد دوران نقاهتی در بر ندارد.

یکی دیگر از مزایای فیلر، قابل برگشت پذیر بودن آن است، بنابراین در صورتی که از نتایج رضایت نداشته باشید، پرکننده را می توان توسط پزشک خارج سازید و نتیجه را معکوس کنید.

مواد فیلر چیست؟

تزریق ژل بینی گوشتی

انواع مختلفی محصولات پرکننده تزریقی دارای تأییدیه FDA (سازمان غذا و دارو) در بازار وجود دارد که متخصصان و جراحان زیبایی از آن ها استفاده می کنند. به طور کلی، فیلر ها بر اساس ماده ای که از آن ساخته شده اند، طبقه بندی می شوند. این نکته ایمنی را همیشه به یاد داشته باشید: همیشه مطمئن شوید که FDA فیلر مورد نظر تان را تأیید کرده است. این گونه فیلر ها تنها از طریق یک پزشک دارای مجوز مانند جراح یا متخصص زیبایی در دسترس قرار دارند.

یکی از شناخته شده ترین نوع پرکننده ها، اسید هیالورونیک است که بیشتر در تزریق فیلر بینی مورد استفاده قرار می گیرد. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در پوست شما یافت می شود. این ماده به برجسته سازی و آبرسانی پوست کمک می کند. فیلر های HA معمولاً نرم و ژل مانند هستند. نتایج آنها موقتی است و معمولا بین 6 تا 12 ماه یا بیشتر طول می کشند و سپس بدن به تدریج و به طور طبیعی ذرات را جذب کند. اکثر پرکننده های HA همراه با لیدوکائین تزریق می شوند تا در به حداقل رساندن درد و ناراحتی در طول تزریق و بعد از آن کمک کنند.

فیلر بینی برای چه کسانی با چه نوع بینی مناسب است؟

فیلر بینی

تزریق ژل برای گودی بینی بسیار مناسب است، آن را پر می کند تا صاف و مستقیم به نظر برسد، همچنین تزريق ژل به نوك بيني، بینی را سر بالا نشان می دهد و به طور کلی عیوب بینی را اصلاح می کند. برخی از مواردی که فیلر بینی می تواند به برطرف ساختن آن کمک کند، رفع عیوب ظاهری بعد از جراحی زیبایی بینی است و از این رو جایگزین خوبی برای جراحی تجدید نظر محسوب می گردد.

اگرچه شما از لحاظ فنی در حال افزودن حجم به بینی با پرکننده هستید، اما نتیجه نهایی اغلب بینی ایست که به نظر می رسد کوچک تر و صاف تر شده است. در واقع بینی بر روی صورت بالانس تر می شود. اما باید این روش را همانند یک آرایش کانتور نیمه دائمی تصور کنید. بنابراین در واقع تزریق ژل دائمی به بینی هیچ معنایی ندارد.

فیلر بینی چه مشکلاتی را برطرف نمی سازد؟

تزریق فیلر نمی تواند نوک بینی را باریک کند یا از پهنای سوراخ های بینی بکاهد. علاوه بر این، تزریق فیلر نمی تواند ارتفاع بینی های کشیده و بلند را کم کند یا به استخوان بینی قوس عروسکی ببخشد. تزریق ژل به بینی گوشتی نیز راه حل مناسبی برای کوچک تر جلوه دادن آن نمی باشد.

عوارض تزریق ژل بینی

تزریق ژل بینی قیمت

با وجودی که احتمال خطر وجود دارد، اما قطعاً نمی توان این روش را ” خطرناک ” توصیف کرد. در حقیقت این روش با وجود خطرات بسیار نادر، ایمن محسوب می شود. هنگامی که در مورد خطرات این روش درمان خاص صحبت می شود، معمولاً به یک عارضه بسیار نادر به نام ” انسداد عروقی ” اشاره می شود، این بدان معنی است که پرکننده باعث متوقف شدن جریان خون در یک شریان مهم می شود. این عارضه تنها می تواند با تزریق مستقیم پرکننده به داخل شریان و ایجاد انسداد و یا تزریق پرکننده به گونه ای که از بیرون بر روی شریان فشار وارد کند، آن را مسدود سازد و جریان خون را متوقف کند، اتفاق بیافتد.

در اینجا چیزی که واقعا اهمیت دارد ” شریان های انتهایی ” است و نه رگ ها. شریان های متصل، تقریباً مانند یک شبکه، خون را منتقل می کنند. شریان انتهایی، به این معنی است که تنها یک شریان در آن منطقه وجود دارد که خون را تأمین می کند. مسدود کردن این شریان هاست که ایجاد مشکل می کند.

شریان های حیاتی، شامل شریان هایی هستند که شبکیه را تأمین می کنند (و مسدود کردن این شریان ها بسیار بد است زیرا این عارضه می تواند منجر به کوری شود) و شریان هایی که نواحی خاصی از پوست را در اطراف نوک بینی و حفره بینی تأمین می کنند (مسدود کردن این شریان ها نیز منجر به نکروز، یا مرگ پوست در این مناطق کوچک می شود). با این وجود، این عارضه ها بسیار نادر هستند و جای نگرانی وجود ندارد. ایجاد صدمات جدی و طولانی مدت، هنگامی عارض می گردد که علائم اولیه عوارض از سوی بیمار و فردی که تزریق را هدایت می کند، نادیده گرفته می شوند.

توجه به این نکته ضروری است که این خطرات در خصوص تزریق فیلر به پیشانی یا چین های بینی و تزریق فیلر لب نیز صدق می کند.
تنها عارضه نه چندان جدی ممکن است ورم بعد از تزریق ژل بینی باشد که پس از مدت کوتاهی برطرف می شود.

فردی که فیلر تزریق می کند باید چه اطلاعاتی داشته باشد؟

مبانی پایه: پزشک تان باید کاملاً بر این امر آگاه باشد که انسداد عروقی چیست و علائم اولیه آن چگونه است. وی همچنین باید هیالورونیداز (آنزیمی که پرکننده را خنثی و به تخلیه ژل بینی کمک می کند) در مطب خود داشته باشد و بر طرز استفاده از آن کاملا مسلط باشد. به همین ترتیب، پزشکی که فیلر تزریق می کند باید مجوز پزشکی معتبر داشته باشد و در صورت لزوم توانایی تجویز داروهای لازم را نیز داشته باشد.

کدام نقطه برای تزریق کوچک کننده بینی مناسب است؟

عوارض فیلر بینی

جهت تزریق فیلر، پل بینی، امن تر از نوک بینی یا سوراخ های بینی محسوب می شود. تنها با رعایت احتیاط و داشتن تجربه و تخصص کافی، خطر بروز عوارض جدی از میان برداشته می شود.

قیمت تزریق ژل به بینی

هزینه تزریق فیلر بسته به عوامل مختلف، متفاوت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه، قیمت و تخفیف تزریق فیلر با بهترین مرکز زیبایی پوست و مو تماس حاصل نمائید.

ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

بسته به آناتومی بینی تان، مشکل مد نظر برای تزریق و نوع ماده پرکننده مورد استفاده، نتایج فیلر می تواند بین 9 ماه تا 2 سال دوام داشته باشد.

آیا تزریق فیلر دوره نقاهت دارد؟

به ندرت در برخی از افراد ممکن است در اطراف محل تزریق، کبودی جزیی ایجاد شود که در حدود 3 الی 4 روز به طول می انجامد، اما به طور کلی هیچ دوره نقاهتی در این روش وجود ندارد.

بهترین مرکز تزریق ژل و فیلر در شمال تهران

بسیار خرسندیم اعلام کنیم که مرکز زیبایی ما با بهره گیری از بهترین پزشکان و متخصصین زیبایی و هم چنین بهترین و با کیفیت ترین مواد، افتخار دارد درمان اسکار جوش با استفاده از ژل و فیلر را در محدوده شمال تهران (شریعتی، قلهک، دروس، ظفر، زرگنده، میرداماد، تجریش، فرمانیه، پاسداران) به شما عزیزان ارائه دهد. همچنین در کنار تزریق ژل به جای جوش صورت، ترکیب درمانی مزوتراپی جای جوش به همراه فیس آپ صورت را نیز ارائه می دهیم که به از بین رفتن کامل اسکار آکنه تان کمک می کنند.

جهت برقراری ارتباط با بهترین مرکز زیبایی پوست و مو کلیک کنید.

امیدواریم این مطلب توانسته باشد، ابهامات شما را برطرف کرده باشد.

شاد و سلامت باشید.

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن