فیلر دائمی

آیا فیلر دائمی است؟ | تزریق فیلر دائمی چیست؟

تزریق فیلر دائمی

پرکننده های پوستی که به آن فیلر یا ژل نیز گفته می شود ، موادی ژل مانند هستند که در کاهش یا از بین بردن چین و چروک صورت ، افزایش حجم به لب ها و رفع خطوط و جای اسکار های آکنه شگفتی به پا کنند. سالانه بیش از 1 میلیون زن و مرد این روش درمانی محبوب را برای جوان سازی صورت خود انتخاب می کنند. چرا که این روش می تواند یک روش مقرون به صرفه برای جوان تر به نظر رسیدن باشد که شما را از جراحی و دوران نقاهت آن بی نیاز می سازد. اما سوالی که برای بسیاری از مصرف کنندگان پیش می آید این است که ایا فیلر دائمی است؟ تزریق فیلر دائمی

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2024

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

پرکننده های پوستی نیاز به درمان های مکرر دارد و این امر می تواند احساس ناخوشایندی به همراه داشته باشد. همچنین ممکن است هزینه ها روی هم جمع شود و در نهایت رقم بزرگی شود. بنابراین شاید به این فکر کنید که آیا ژل دائمی هم وجود دارد!؟

تقریبا در دهه گذشته ، پرکننده های پوستی موقت آنقدر محبوب شده اند که فقط سلبریتی ها و اینفلوئنسر ها نیستند که مرتباً این درمان را تکرار می کنند. پرکننده های پوستی یک روش درمانی غیر جراحی و ضد پیری محبوب است که به طور موثری لب ها ، گونه ها ، ابرو و صورت را تقویت می کند. مردان و زنان در هر سن و هر مرحله ای از زندگی جذب مزایای تزریق مواد پرکننده پوست می شوند. یک قرار ملاقات ساده با یک دکتر زیبایی همه آن چیزی است که برای داشتن ظاهری جوان و شاداب تر لازم است.

فیلر دائمی
فیلر دائم لب

پرکننده های پوستی موقت از ماده ای مصنوعی ساخته می شوند که شبیه آنچه در بدن شما یافت می شود ، است. در گذشته تصور می شد که پرکننده های پوستی موقت فقط 6 تا 12 ماه در صورت شما دوام می آورند. در حدود یک سال گذشته ، به واسطه مطالعات MRI این موضوع رد شد. این مطالعات نشان می دهد که پرکننده های پوستی موقت می توانند تا 10 سال نیز دوام داشته باشند. آنها همچنین ثابت کرده اند که پرکننده های پوستی می توانند به اطراف صورت شما مهاجرت کنند.

آیا تابحال درباره اندولیفت صورت و گردن چیزی شنیده اید؟!

با توجه به این موضوع بسیاری از پزشکان و جراحان زیبایی تصمیم گرفتند استفاده از پرکننده های دائمی یا اصطلاحا تزریق ژل دائمی را برای بیماران مناسب شروع کنند. وی خاطرنشان می کند ، اما آنچه لازم است ، این است که شما باید به مرحله خاصی از اعتماد به نفس برسید که بدانید می توانید 99.99٪ از اوقات ، فیلر دائمی روی صورت خود داشته باشید. این کمی شبیه زمانی است که در دبستان هستید و باید مداد را کنار بگذارید و شروع به استفاده از خودکار کنید. شما درست زمانی که در کار با مداد مهارت لازم را پیدا کردید ، مجوز استفاده از خودکار را خواهید داشت.

همچنین لازم به ذکر است ، برخلاف پرکننده های موقت ، هیچ راه بازگشتی برای تزریق فیلر دائمی وجود ندارد. اگر مشکلی در پرکننده های موقت وجود داشته باشد ، خنثی کردن آن آن با یک عامل برگشت پذیر به نام هیالورونیداز ممکن است. این آنزیم به راحتی پرکننده موقت را تجزیه می کند. اما پرکننده های دائمی قابل برگشت نیستند ، به بیان دیگر آنها برای همیشه ماندگار هستند.

 

مزایا و معایب فیلر دائمی صورت

وقتی صحبت از تزریق ژل دائمی می شود ، دیگر جایی برای خطا وجود ندارد. وقتی پزشکی از مواد پرکننده دائمی استفاده می کند ، فشار زیادی بر خود او وارد می شود تا آن را درست انجام دهد. تزریق پرکننده های دائمی دو برابر بیشتر از پرکننده های موقت طول می کشد. این فرایند همچنین باید در اتاق عمل استریل انجام شود. تزریق ژل دائمی در یک محیط استریل بسیار حائز اهمیت است. در صورت ورود میکروب ، پرکننده های دائمی ، بیشتر در معرض عوارض هستند. توجه به این نکته مهم است که برخلاف پرکننده های موقت ، پرکننده های دائمی از موادی تولید می شوند که به طور طبیعی در بدن شما یافت نمی شوند.

صرفه جویی در هزینه تزریق ژل دائمی برای برخی از بیماران بسیار جذاب است ، علی رغم اینکه هزینه پرکننده های دائمی دو برابر پر کننده های موقتی است. اما مزیتی که دارد بر خلاف پرکننده های موقتی که هر 12 تا 24 ماه نیاز به پرداخت هزینه دارید ، فقط یکبار باید هزینه درمان را پرداخت کنید. با این حال ، ناتوانی در معکوس کردن پرکننده های دائمی نیز باید در نظر گرفته شود. بسیاری از افراد معمولا سال ها پس از تزریق ژل از صورت خود خسته می شوند و خواهان خنثی کردن آن هستند ، اما متاسفانه کاری برای این گونه افراد نمی توان انجام داد. برای مثال آنها از زمان تزریق دچار توده و مشکلاتی شده اند. حتی شواهدی وجود دارد که یک بیمار برای برداشتن توده مجبور به جراحی شد و اکنون اسکار آن در صورتش دیده می شود.

مواد پرکننده دائمی برای برخی از بیماران مناسب است. یک مثال خوب ، رفع نقص بعد از جراحی زیبایی بینی است. اگر پزشک بیش از حد مورد نیاز غضروف یا استخوان شما را خارج کرده باشد ، ممکن است بینی تان بد شکل شود. این نقص را می توان با تزریق ژل دائمی بینی اصلاح کرد و جایگزین خوبی برای گرفتن پیوند از دنده برای افزایش حجم به بینی است. مواد پرکننده دائمی همچنین می توانند برای بیماران مبتلا به زخم آتروفیک صورت مناسب باشند. تزریق مواد پرکننده دائمی راه حل خوبی برای اصلاح تقسیمات جزئی پوست است.

فیلرهای دائمی
فیلر دائمی چانه

پس از تزریق ژل دائمی پرکننده ، به دلیل خطر ابتلا به عفونت یا عوارض آن ، دیگر نمی توانید پرکننده های موقت را دریافت کنید. همچنین توجه به این نکته مهم است که در مناطق از نظر فنی دشوار صورت مانند زیر چشم ، پرکننده های دائمی مناسب نیستند.

پرکننده های دائمی توسط بدن به عنوان مواد خارجی در نظر گرفته می شوند که اغلب می توانند پاسخ ایمنی ایجاد کنند. هنگامی که بدن شما یک ژل دائمی را تشخیص می دهد ، می تواند با ایجاد گرانولوم ، آن را از بین ببرد. این عارضه جانبی هنگامی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن شما حاوی مواد خارجی باشد که قادر به از بین بردن آن نیست. گرانولوم به صورت یک توده سفت و اغلب قرمز رنگ (اغلب در جایی که ماده پرکننده تزریق می شود) ظاهر می شود.

این درمان مشکل است و اغلب به تزریق کورتیزون یا استروئید به داخل پر کننده نیاز دارد. در صورت عدم موفقیت ، گاهی اوقات برای حذف آن نیاز به جراحی است که قطعا خطر بروز این نوع مشکل در پرکننده های موقتی بسیار کمتر است. بدن تمایل ندارد که مواد پرکننده موقت را به عنوان یک ماده خارجی ببیند.

همانند پرکننده های موقت ، پرکننده های دائمی نیز خطر تزریق داخل شریانی را دارند. این امر هنگامی اتفاق می افتد که ماده پرکننده به شریانی که بخشی از صورت یا چشم شما را تأمین می کند ، تزریق شود. اگر یک پرکننده دائمی به یک رگ تزریق شود و پزشک زیبایی یا پرستار بهداشتی متوجه کمبود خونرسانی شوند ، هیچ کاری نمی توانند برای بازگرداندن آن انجام دهند.

 

تفاوت بین فیلرهای دائمی و موقتی

ترکیبات موجود در پرکننده های پوستی که معمولاً محبوب هستند – عمدتا کلاژن و اسید هیالورونیک – قابل تجزیه اند. با گذشت زمان ، این مواد به طور طبیعی توسط بدن جذب می شوند. بنابراین ، برای اینکه ظاهر شاداب و جوان خود را حفظ کنید ، باید دوره های درمانی پیگیرانه ای را انجام دهید. بازه زمانی بین جلسات به پرکننده خاص و محل تزریق آن بستگی دارد ، اما معمولاً بین چند ماه تا یک سال است.

محصولاتی وجود دارند که ” ژل نیمه دائمی ” در نظر گرفته می شوند زیرا دوام بیشتری دارند – حدود چند سال – اما در برخی موارد ، آنها نیز باید تمدید شوند. اگرچه عملکرد آنها تا حدودی متفاوت است ، اما این پرکننده ها ماندگاری بیشتری دارند زیرا غلیظ تر هستند و شامل موادی اند که مصنوعی هستند گرچه تجزیه بیولوژیکی نیز دارند.

تزریق فیلر دائمی
فیلر دائمی خط اخم

پرکننده های “دائمی” نیز همینطور هستند. این ماده از کلاژن و میکروسفرهای کوچک پلی متیل متاکریلات (PMMA) تشکیل شده است. PMMA قابل تجزیه نیست ، بنابراین پرکننده در جای خود باقی می ماند. از آنجا که مواد پرکننده نیمه و دائمی غلیظ تر و سفت تر هستند ، در درجه اول برای درمان چین و چروک های عمیق مانند خط لبخند و برخی از انواع اسکار های آکنه استفاده می شوند. برای دستیابی به حجم مورد نظر ، تزریقات بیشتری لازم است.

انتقال چربی نوع کاملاً متفاوتی از پرکننده دائمی است. در این روش ، جراح با استفاده از لیپوساکشن ، سلول های چربی زنده را از بدن شما خارج می کند (معمولاً از باسن یا شکم) ، سپس آنها را به مناطق هدف صورت شما تزریق می کند – به عنوان مثال گونه ها. این یک پروسیجر بسیار تهاجمی تر از تزریق یک پرکننده ساده است. تزریق چربی همچنین خطرات بیشتری را به همراه دارد ، که کمترین آنها این است که بسیاری از سلول های چربی منتقل شده زنده نمی مانند و نتایج قابل دستیابی را کمتر قابل پیش بینی می کند. با این وجود سلول های چربی که زنده می مانند برای همیشه در جای خود باقی می مانند.

 

پرکننده ای را انتخاب کنید که به شما حق انتخاب می دهد

بسیاری از پزشکان محافظه کار ترجیح می دهند از پرکننده های نیمه دائمی و دائمی استفاده نکند. چرا؟ پاسخ ساده است ؛ زیرا دائمی هستند. نتایج بلند مدت ممکن است در ابتدا خوب به نظر برسند ، اما جوانب منفی آن بیشتر از جوانب مثبتش است:

تزریق فیلر دائمی بینی
فیلر دائمی بینی
  • پرکننده های دائمی به چندین تزریق نیاز دارند و رویت نتایج نهایی ممکن است چند ماه طول بکشد. پرکننده های موقتی فقط به یک تزریق نیاز دارند و نتایج فوری به بار می آورند.
  • مواد پر کننده غلیظ تر به دلیل انعطاف پذیر بودن چندان متنوع نیستند. کنترل آن با دقت و ظرافت بسیار دشوار یا غیرممکن است ، بنابراین برای درمان خطوط ریز و چین و چروک یا مشکلات جزئی تا متوسط ​​مناسب نیست. همچنین احتمال جمع شدن آن بیشتر است و باعث برآمدگی قابل مشاهده می شود.
  • می توانید نظر خود را تغییر دهید و یک پرکننده موقت را جایگزین کنید. تمایل دارید ظاهر شاداب تری داشته باشید؟ دفعه بعد کمی بیشتر یا کمی کمتر می خواهید؟ همیشه انتخاب با شماست. اگر پرکننده دائمی را انتخاب کنید ، خواه از نتیجه راضی باشید یا نباشید مجبورید آن را تحمل کنید. تنها راه خارج کردن مواد ، جراحی است.
  • ترندهای زیبایی نیز درست مانند ترندهای مد مدام در حال تغییر هستند. لب های فوق العاده قلوه ای چند سال پیش محبوب بودند ، اما اکنون اکثر مردم ظاهر طبیعی تر را می پسندند. پرکننده های موقت به شما امکان می دهند با تغییر زمان (یا تغییر عقاید شخصی خود) در ظاهر خود تغییراتی ایجاد کنید.
  • همه ما پیر می شویم و با افزایش سن ساختار صورت ، عضلات و پوست مان تغییر می کند. ژل دائمی که اکنون به نظر عالی می رسد می تواند سالها بعد به طرز عجیبی صورت را بد شکل کند. ژل نیز می تواند با تغییر بافت های زیرجلدی تغییر مکان دهد. تزریق فیلر دائمی بینی فیلر دائم بینی

قیمت فیلر دائمی صورت

فیلر دائمی صورت
فیلر دائمی زیر چشم

صرفه جویی در هزینه تزریق ژل دائمی برای برخی از بیماران بسیار جذاب است ، علی رغم اینکه هزینه پرکننده های دائمی دو برابر پر کننده های موقتی است. اما مزیتی که دارد بر خلاف پرکننده های موقتی که هر 12 تا 24 ماه نیاز به پرداخت هزینه دارید ، فقط یکبار باید هزینه درمان را پرداخت کنید. با این حال ، ناتوانی در معکوس کردن پرکننده های دائمی نیز باید در نظر گرفته شود.

 

سخن پایانی

اگر قصد تزریق ژل دائمی را دارید ، به خاطر داشته باشید که این روش به مهارت فوق العاده ای نیاز دارد زیرا کار با این محصولات دشوارتر است. برای اطمینان از ایمنی و نتایج مطلوب ، فقط یک پزشک باتجربه باید این تزریق ها را انجام دهد.

ما اعتقاد داریم بهترین مواد ، پرکننده های موقتی هستند. آنها ایمن ، موثر و بسیار سازگار هستند. پرکننده های مختلف پوستی برای برطرف کردن انواع مختلف مشکلات فرموله شده اند ، بنابراین اگر می خواهید مطمئن شوید که کدام یک برای شما بهتر است ، بهتر است از یک مشاوره خصوصی بهره مند شوید. جهت مشاوره لطفاً کلیک کنید.

 

بهترین مرکز تزریق فیلر در تهران

هزینه تزریق فیلر لب
قیمت فیلر لب

امیدواریم تزریق ژل خود را در هر کلینیکی که انجام می دهید، با موفقیت همراه باشد و هیچ گونه عوارضی را تجربه نکنید. اما چنانچه در یافتن بهترین دکتر تزریق ژل در تهران دچار تردید هستید، یا به دنبال تخفيف ژل ژوويدرم یا تزریق ژل لب ارزان در تهران هستید، کلینیک تخصصی پوست برکه را به شما معرفی می کنیم.

مرکز زیبایی ما با بهره گیری از بهترین پزشکان و متخصصین زیبایی و هم چنین بهترین و با کیفیت ترین مواد، افتخار دارد کلیه خدمات تزریق ژل ، بوتاکس و چربی را به شما عزیزان ارائه دهد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر  به این صفحه مراجعه کنید.

امیدواریم این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی درباره معرفی بهترین دکتر تزریق ژل در تهران به شما عزیزان ارائه کند.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع: ravalmdthevictoriancosmeticinstitute

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن